Akit TV Canli izle: Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, Ekonomi Haberleri, dünyadan son dakika gelişmeleri, en güncel ekonomi haberleri, spor ve magazin.

Akit TV, Şubat 2015’te internet üzerinden, 29 Nisan 2015’te ise uydu üzerinden yayına başlayan İslami içerikli haber kanalıdır. Akit TV, 2015 yılında kurulduğunda kendisini Yeni Akit gazetesinin televizyondaki yayın kurumu olarak duyurmuştur.

Akit TV Canli izle

Akit TV, 10 Kasım 2015’te, Atatürk’ün ölüm yıldönümünde ekranda “Zulüm 1938’de son buldu.” başlığını kullandı. Ertesi gün RTÜK, kanala para cezası verdi.[3] Yeni Akit’ten bir köşe yazarı ise bu cümlenin, Gezi Parkı protestoları döneminde Kadıköy’de bir duvarda görülen “Zulüm 1453’te başladı” sözüne karşılık verme amacıyla yazıldığını belirtti.[4] Ancak daha sonra savcılığa verdikleri ifadede, zulüm bitti derken Atatürk’ün son günlerinde siroz hastalığıyla boğuştuğunu ve ölümüyle bu ağrıdan kurtulduğunu kastettiklerini söylemişlerdir. Açılan davada 22 Şubat 2017’de ilk duruşma görüldü. Mahkeme, ilk duruşmanın başlama saatini ise Atatürk’ün öldüğü saat olan 09.05 olarak belirledi.

Afrin Operasyonu ve Cumhuriyet gazetesi
Gün Başlıyor programının spikeri Yusuf Ozan Demir, 11 Şubat 2018 sabahı gazetelerin manşetlerini okurken Cumhuriyet gazetesine gelince, « Afrin’de 11 şehit » manşetini okudu ve ardından gazetenin asker kayıplarından mutluluk duyduğunu iddia etti, idam çağrısı yaptı ve “Savaşta sizin gibileri katletmek mübahtır.” şeklinde bir cümle kurdu, ardından pek çok hakaret içerikli kelime kullandı.

Akit TV Canli izle

Schreibe einen Kommentar