TRT Haber Canli Izle

TRT Haber Canli Izler, TRT tarafından 18 Mart 2010 tarihinde TRT 2’nin önceki frekansında yayına başlamasıyla kurulan haber kanalıdır. 18 Kasım 2013 tarihinde logosunu ve stüdyolarını değiştirip eş zamanlı HD yayına geçmiştir.

2019 yılında TRT Haber ve TRT Spor kanallarını bünyesinde barındıran Haber ve Spor Yayınları Daire Başkanlığı kaldırılmış ve yerine TRT Haber Kanal Koordinatörlüğü olarak yayınlarına devam etti. 2018-Kasım 2020 tarihleri arasında Türkiye’nin en çok izlenen haber kanalı oldu.

TRT Haber dijitalleşme çalışmalarıyla birlikte organizasyon yapısını değiştirmiştir. Televizyon haberlerinden sorumlu haber koordinatörlüğünün yanında dijital yayınlardan sorumlu kanal koordinatör yardımcılığı kurulmuştur. 30 yıldır yayında olan Telegün (Teletext) servisi de dijital yayınlara bağlıdır.

Haber koordinatörlüğü Yapım, Yayın ve Görsel işlerden sorumlu yardımcılıklara sahiptir. Bu birimlerin altında Yurt haberleri, Dış haberler, Merkez haberler (Ankara), İstanbul ve bölge müdürlükleri örgütlenmiştir.

Türkiye haber kanallarindan birisi olan TRT Haber’i ücretsiz Canli izleyin.

Facebook Sayfamizi ziyaret edin.