Ekotürk TV Canli izle

Ekotürk TV Canli izle: Ekonomide son dakika gelişmeleri ve güncel piyasa verileri Türkiye’nin ilk yerli ekonomi televizyonu Ekotürk TV’de.

Eko TV, Koç Holding tarafından, 1992’de hazırlıklarına başlanarak, dünyanın önde gelen yayın kuruluşları Time-Warner ve Canal Plus ile ortaklığa girilerek, ayrıca Cine5 gibi şifreli yayın yapması planlanarak 1995 yılının ilk aylarında yayın hayatına başlaması öngörülmüş ancak 1996’da açılıp, 1999’un sonlarına kadar Türkçe müzik yayını yapmış televizyon kanalıdır. 1996 yılında karasal test yayınına başlamıştır. Test yayını ekranı, siyah zemin üzerinde iki beyaz çizgiden oluşuyordu. Eylül ayında yeni yayın dönemine girilmesiyle birlikte Eko TV, yayın hayatına başladı.

Son derece renkli ve düzeyli bir yayın anlayışına sahip olan Eko TV’de ilk kez tanıdığımız isimlerden biri, kendi programının sunuculuğunu üstlenen Ayça Tekindor olmuştur. 1998 – 1999 dönemine gelindiğinde Eko Tv’de tenhalık baş gösterdi. Canlı yayınlar kesildi, sadece klip yayını ile devam edilir oldu. Hatta 30-35 kadar video klip, belli bir sıraya konularak 7/24 aynı sırayla dönmeye başladı. 1 Ocak 1999 tarihinde Digiturk platformunun kurulmasıyla, buradan da yayına başlamıştır.

Tarihler 17 Ağustos 1999’u gösterdiğinde, Marmara Depremi’nin hemen akabinde müzik yayını kesildi ve 7/24 siyah beyaz Yeşilçam filmleri yayınlanmaya başladı. Ancak bu da çok uzun sürmedi ve eski video kliplere dönüş yapıldı.

Eko TV’nin karasal yayın frekansı, Amerikan Time Warner şirketinin dünyaca ünlü haber kanalı CNN‚in, Türkiye’de Doğan Yayın Holding tarafından yayına başlatılacak olan versiyonu CNN Türk‚e devredildi. 11 Ekim 1999 tarihinde Eko Tv’nin karasal yayınları kesilerek CNN Türk’ün yayını başladı. Bir süre kablolu televizyon üzerinden yayınlarına devam eden Eko TV, 27 Kasım 1999 tarihinde kapandı.

Ekotürk TV Canli izle