Tele1 Canli izle

Tele1 Canli izle: Sağlık · Eğitim · Kültür Sanat · Teknoloji · Spor · Ekonomi · Eğlence 

Tele1, 9 Ocak 2017’de yayın hayatına başlayan haber kanalı. Genel yayın yönetmenliğini Merdan Yanardağ yapmaktadır. RTÜK onayının gecikmesi nedeniyle, „Kültür Türk“ logosu yerine Tele1 logosunu kullanmaya 4 Şubat 2017’de başladı.

Merdan Yanardağ tarafından kurulan kanal, tamamen haber ve aktüalite içerikli yayın yapıyor. Yayın politikası olarak, diğer haber kanallarına kıyasla daha eleştirisel ve sol görüşlü içeriklere yer veren Tele1, bu özelliği sayesinde, farklı görüşlerin televizyon kanalı ihtiyacını karşılıyor. Yayın ilkelerinde tamamen dürüst ve tarafsızlığı benimsemiş olan Tele 1, tamamen bağımsız, muhalif bir yayın politikasına sahip. Muhalif televizyonların sayıca az olması, Tele1’e yönelik talebi artırmakta. Kanal, 2016 yılının sonlarına doğru yayına başvurmuş olsa da, RTÜK tarafından gerçekleştirilen işlemlerin uzaması nedeniyle zor duruma düşmüştü.

Kanal, daha önceden Tele1’in frekansında yayın yapan Kültür Türk televizyonunu satın alarak, ona ait frekansla yayın yapmak zorunda kaldı. 2017’nin Şubat ayında, kendine ait logosu ile yayına başlayan kanal, çok kısa sürede geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Kanala ait stüdyolar İstanbul’da yer alıyor. Kanal, televizyon yayınına ek olarak bir de kapsamlı bir online haber platformuna sahip. Tele 1, Türksat uydusu üzerinden yayın yapmakta. Türksat’ın kapsama alanında olan, tüm Avrupa’da, KKTC ve Azerbaycan’da ekran karşısına geliyor. İçeriklerin tamamı Türkçe dilinde olan Tele 1, Avrupa’daki Türk vatandaşları tarafından yoğun bir şekilde izlenmekte. Tele1, yeni bir televizyon olduğu halde çok geniş bir izleyici kitlesine sahip.

Kanalın tüm içerikleri haber ve tartışma programları üzerine kurulu. Saat başı ekrana getirdiği haber bültenlerinde, güne ait olaylar incelenmekte. Haber bültenleri arasında, günün dosyalarını inceleyen kanalda, haber harici herhangi bir yayın mevcut değil. Akşam saatleriyle birlikte, tartışma programlarına ve gündemde yaşanan olayların analizlerinin yapıldığı yayınlara yer veriliyor. Geceleri ise, gün içerisinde yayınlanan programların tekrarlarını görmek mümkün.
Kanalda, sinema kuşağı adı altında film yayını da yapılıyor. Haber programları haricinde, bazı dönemlerde yayınlanan sinema kuşağında, dünyada büyük yankı uyandırmış yabancı filmler ekrana getiriliyor. Aynı şekilde, ilgi çekici belgesellere yer verilen bir de belgesel kuşağı bulunuyor.

Programlar