Ülke TV Canli izle

Ülke TV Canli izle: Yeni Dünya Medya Grubu’nun haber ağırlıklı yayın yapan televizyon kanalı.

Kanal, 17 Nisan 2006’da yayına başladı. Kuruluşunda adı Haber 7 iken 2 Haziran 2008 tarihinde adını Ülke TV olarak değiştirdi. Yayınlarına bu isim ile haber ve kültür ağırlıklı temalar ile devam etmektedir. D-Smart, Digiturk, KabloTV, tivibu ve Türksat 4A uydusundan izlenebilmektedir. Ülke Ana Haber’i Banu Yüm sunmaktadır.

18 Eylül 2014’te Türksat 4A uydusuna taşınmasıyla birlikte HD yayına da geçmiştir. 23 Ağustos 2020’de Avrupa’da SD yayını sona erdi. Sadece 12095 H 4800 5/6 frekansından SD yayın yapmaktadır.

Kanal, 9 Mayıs 2020’de katıldığı programda „15 Temmuz kursağımızda kaldı, yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile şöyle 50 kişiyi götürür. Biz bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hâlâ sitede böyle 3-5 var, benim listem hazır.“ diyen Sevda Noyan ile gündeme gelmiştir. Kamuoyunda oluşan baskı sonucu Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından üç kez program durdurma cezası verilmiştir.

Ülke TV Canli izle